4 Ekim 2014 Cumartesi

Piramid Sanat | Denizhan Ozer 'Bilinmeyen Hikayeler' 14 Ekim Sali, 18.00 - 21.00‏ / Piramid Sanat | Denizhan Ozer 'Unknown Stories' October 14, Tuesday | 18.00 – 21.00DENİZHAN ÖZER

Bilinmeyen Hikayeler

14 Ekim-03 Kasım 2014
14 Ekim, Salı | 18.00 – 21.00
Çalışmalarında çeşitli nedenlerle yerlerini ve yurtlarını terk eden 
farklı sosyal gruplardan insanların hayatlarını konu edinen Denizhan Özer, 
“Bilinmeyen Hikayeler” adlı kişisel sergisiyle 
14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Piramid Sanat’ta…
Kimlik ve aidiyet eksenli enstalasyon, resim, fotoğraf ve videolarında, yaklaşık 25 yıldan bu yana biriktirdiği gerçek doküman ve malzemelere yer veren sanatçı, öykülerini birebir takip ettiği mültecilerin bilinmeyen hikayelerini içeriden bir bakış açısıyla görünür hale getiriyor.
Çalışmalarını Londra’da sürdüren Denizhan Özer’in sanatı, yasadışı ile legal olan arasındaki ince çizginin tutarsızlığından besleniyor. Farklı nedenlerle memleketlerini terk edip mülteci olarak Londra’ya gelen ve farklı bir coğrafyada yaşama tutunmaya çalışan insanların hikayesini fotoğraf ve minimal düzenlemeleriyle aktarmaya çalışan sanatçı, özne ve iktidar arasında gelişen “sosyal adalet” kavramına işaret ediyor.
Sınır kapılarının işleyişi, devlet politikalarının hesapsızlığı, yasadışı örgütlerin sistemle olan ilişkisi, daha iyi bir yaşam arzusu ile başlayan göçün tehlikeleri ve gelenek ile modernlik arasında sıkışmış bireyin çaresizliği onun düzenlemelerinde ön plana oturttuğu ve savunusunu yaptığı ana olgular. Sanatçı, daha iyi bir yaşam ve çocukları için gelecek umutlarıyla yola çıkan, fakat tır kasalarında havasızlıktan boğulmayla son bulan yolculukların arka yüzüne odaklanıyor.
Piramid Sanat, bu sergi için metnini Ali Şimşek’in yazdığı bir katalog da yayınlıyor.
“Bilinmeyen Hikayeler", 3 Kasım 2014 tarihine kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir.


-------------------------------------------------------------------------
PİRAMİD SANAT

DENİZHAN ÖZER
Unknown Stories
October 14 – November 3, 2014


Opening: October 14, Tuesday | 18.00 – 21.00
Denizhan Özer, who deals in his works, with people from different social groups who leave their countries will have in Piramid Sanat during
October 14-November 3 his solo exhibition “Unknown Stories”…

Denizhan Özer uses in his works, real documents and materials such as photographs, videos and installations centered around identity and belonging that he collected over 25 years. The artist makes the unknown stories of the immigrants that he has been following in person with a gaze from the inside.

The art of Denizhan Özer, who continues his works in London and İstanbul, feeds from the contradiction of the thin line between what is legal and illegal. The artist, who tries to convey the story of the people who come to London as immigrants and try to cling onto life in a different geography, emphasizes the concept of “social justice” which develops between the subject and the power structure.

The operation of the border gates, the unplanned manner of the government policies, the relationship of the illegal organizations with the system, the dangers of immigration which starts with a wish for a better life and the desperation of the individual stuck between tradition and modernity are the main phenomena that he places on the forefront of his works. The artists focuses on the hidden face of the journeys of the immigrants that start with hopes for a better future for their children and a better life but end up suffocating in the containers of trucks…

Piramid Sanat also publishes a catalogue for this exhibition, the text of which has been written by art critic Ali Şimşek.

Unknown Stories can be visited at Piramid Sanat until November 3, 2014.For detailed information:
Piramid Sanat
Feridiye Cad. No:23 – Taksim t. +90 (212) 2973121

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.